22. 09. 2018

Ústecký kraj zakázal Celiu přijímat další odpad

MOSTECKO – V okolí Litvínova i Mostu již od včerejšího dne probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší.

Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu, v Mostě nařídilo měření až vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí. Oba průzkumy kvality vzduchu v okolí měst budou stát zhruba 20 tisíc korun denně a půjdou z rozpočtu kraje. Požárem se dnes zabývala i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Kromě aktuálních informací od vedení krajských hasičů o průběhu vyslechla bezpečnostní rada i návrhy odboru životního prostředí a rozhodla nejen o pokračování měření, ale také o kontrole podmínek integrovaného povolení přímo v místě skládky.

„Činili jsme tak s kolegy z odboru životního prostředí z vlastní iniciativy i na žádost náměstkyně ministra životního prostředí paní Bereniky Peštové. Měření je pouze prvním krokem. Dnes v ranních hodinách dorazili na místo zaměstnanci krajského úřadu. Po kontrole a po domluvě s Hasičským záchranným sborem poté stanoví nové podmínky pro případný další provoz,“ uvedl po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček.

Odbor životního prostředí bude řešit hlavně to, zda byly dodrženy podmínky povolení, které skládkování v tomto areálu musí plnit. „Do doby, než bude kontrola ze strany krajského úřadu ukončena, bude Celiu uloženo nepřijímat žádný další odpad k mechanické úpravě. Krajská samospráva bude následně i řešit další podmínky pro provoz technické jednotky pro třídění a mechanickou úpravu odpadu,“ dodal náměstek hejtmana Martin Klika, který se byl také včera osobně na místě podívat na průběh zásahu hasičů.

Zdroj: ÚK

Transfuzní oddělení hledá dárce krve s univerzální skupinou 0 negativní

KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ – Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje (Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem), se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní. S žádostí o pomoc se proto obrací na současné, ale i nové dárce.

„Prosíme, všechny dárce s krevní skupinou 0 negativní, kteří jsou minimálně tři měsíce od posledního odběru plné krve a jsou zdravotně v pořádku, aby se dostavili k odběru na transfuzní oddělení v ústecké Masarykově nemocnici,“ žádá o pomoc MUDr. Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Zdravotníci se obrací i na ostatní obyvatele Ústeckého kraje ve věku od 18 do 60 let s krevní skupinou 0 negativní, kteří doposud krev nedarovali, aby zvážili možnost pomoci pacientům závislým na transfuzích a navštívili rovněž ústecké transfuzní oddělení v pracovní dny mezi 7:00 až 9:30 hodinou.

Transfuzní oddělení Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
budova C, 2. nadzemní podlaží
Sociální péče 3316/12A
401 13 Ústí nad Labem

Telefon pro dárce krve: 477 113 468

Zdroj: KZ, a.s./Foto: Petr Sochůrek

VIDEO: Sportovní fesťáček u Olympie

TEPLICE – Prostory u obchodního centra Olympie zaplnily v sobotu odpoledne rozličné sportovní kluby. Centrum pořádalo již třetí ročník akce nazvané Sportovní fesťáček.

Po úvodním slovu, které pronesl ředitel centra pan Tomáš Stárek a náměstkyně primátora paní Radka Růžičková, se spustil kolotoč exhibicí. Návštěvníci si mohli užít odpoledne plné tance, bojového umění, míčových her, gymnastiky, cheerleadingu, florbalu či inline bruslení.

K vidění byla také jedinečná show na U-rampě v režii Jana Jílka, mistra světa BMX a jeho JF SHOW.

Nejmenší návštěvníky pobavila Balónková Evička, která z nafukovacích tvarovacích balónků vytvoří snad úplně vše.

SPORTOVNÍ FESŤÁČEK 15.9.2018

SPORTOVNÍ FESŤÁČEK byl letos super speciál. Poděkování patří všem zúčastněným klubům za úžasné ukázky rozličných sportů. Věříme, že jste se nechali inspirovat a pomohli jsme vám s výběrem toho správného sportu pro vás nebo vaše dítko. 🙂 Budeme se na vás těšit zase za rok.

Zveřejnil(a) Olympia Teplice dne Úterý 18. září 2018

Video: Milan Stryja

K objasnění úmrtí muže, známého pod přezdívkou Rambo, můžou pomoci svědci konfliktu

ÚSTÍ NAD LABEM – Kriminalisté šetří úmrtí muže, který byl v centru Ústí nad Labem na místě veřejnosti přístupném nalezen bez známek života. Oznámení policisté přijali před půlnocí dne 16. září 2018. Předběžné výsledky z místa nálezu a ohledání těla nenasvědčovaly o cizím zavinění na smrti zemřelého.

Dnes proběhla soudní pitva, jejíž předběžné výsledky prozatím nestanovily přesnou příčinu úmrtí muže. Ke konečnému vyjádření soudního lékaře je potřeba dalších zkoumání z oboru toxikologie a histologie.

V průběhu počátečního šetření kriminalisté zjistili poznatek, který by mohl směřovat ke spáchání možného trestného činu v souvislosti se zemřelým mužem (známým pod přezdívkou Rambo). Z tohoto důvodu se policisté obracejí na občany se žádostí o pomoc.

Pohyb muže známého pod přezdívkou Rambo byl zaznamenán v cca 17:00 hodin, kdy přecházel ulici Revoluční ve směru od Lidického náměstí k bývalému autobusovému nádraží. Tam se měl pohybovat spolu s dalšími osobami – dle svědků se mělo jednat o bezdomovce. Mezi osobami údajně došlo k hádce a fyzickému napadení.

Kriminalisté žádají občany, kteří se pohybovali v neděli 16. září 2018 v době mezi 17:00 – 23:00 hodin poblíž bývalého autobusového nádraží v Ústí nad Labem a viděli tam muže s přezdívkou Rambo, aby jim poskytli svědectví. Důležití jsou zejména svědci, kteří zaznamenali nějaký konflikt mezi osobami. Informace přijmeme na lince 158 případně na jakékoliv policejní služebně. Děkujeme.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Keňská dominance na půlmaratonu v Ústí

ÚSTÍ NAD LABEM – Devatenáctiletý Keňan Stephen Kiprop překazil Barseliovi Kipyegovi útok na zlatý hattrick na osmém ročníku ústeckého půlmaratonu. Největší favorit doběhl v hlavním závodě posledního mítinku Run Czech, který je zapsán do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, 44 vteřin za vítězným mladíkem.

Překvapivý vítěz si v krajské metropoli navíc vylepšil svůj osobní rekord na 59:41. I na třetím místě doběhl vytrvalec z Keni. Na 16. místě doběhl do cíle nejlepší český běžec Jiří Homoláč v čase 1:05:12. Nejrychlejší ženou startovního pole se stala Keňanka Kipyokeiová.

Medaile dětem v cíli předával ústecký boxer Lukáš Konečný.

Ještě před hlavním závodem odstartoval náměstek hejtmana Petr Šmíd rodinný běh, kterého se zúčastnilo přes dva tisíce účastníků. I letos se na Mírovém náměstí představili handbikeři, tento rok byla na programu premiérově i dětská verze závodu, který okořenil sportovní odpoledne v krajské metropoli.

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.