25. 02. 2018

ZAUJALO NÁS: 3D bludiště v korunách stromů v Oseku soutěží o titul Dřevěná stavba roku 2018

OSEK – První 3D bludiště v korunách stromů na světě, které spatřilo světlo světa v Oseku na Teplicku, nyní soutěží o titul Dřevěná stavba roku! Funguje od července 2015. Máte šanci dát hlas právě této stavbě!

Informuje o tom Petr Šíla z osecké radnice s tím, že město Osek nechalo postavit 3D bludiště v korunách stromů v roce 2015 firmou Unipark s.r.o. Jedná se o unikátní systém visutých chodníků, domečků a lanových atrakcí v korunách stromů. 3D bludiště je dvoupatrové, obsahuje 14 rozmanitých lanových překážek a 15 přestupových domečků s nástupním točitým schodištěm.

V areálu je možné zakoupit občerstvení, např. ledová káva, Coca-cola, Fanta, sušenky. Návštěvníkům je dále k dispozici bezplatná chemická toaleta a Wi-Fi připojení. Hlavním materiálem stavby je masivní modřínové dřevo použité na lávkách, podlahách i obkladech domečků.

Hlasovat pro osecké 3D bludiště v korunách stromů, tak můžete na webové stránce Dřevo pro život ZDE V kategorii Dřevěná hřiště – velká.

Autor: Honza Vraný

NEVIDĚLI JSTE ZTRACENOU FENKU? Hledá se šarpjeka Babu z Teplicka. Neviděli jste ji někde?

TEPLICKO – Obrovská vlna solidarity lidí po sociální síti při pátrání po pejskovi z Teplicka se již 24 hodin šíří Internetem. Všichni hledají šarpejku Babu. Hrají o čas!

Babu se ztratila včera kolem šesté hodiny ranní v Zámecké zahradě v Teplicích. Podle posledních informací naběhla ráno směr dálnice, buď na Bílinu nebo Prahu. Směr Praha vede přes Bystřany a Prosetice, tam je zahradkářská kolonie.

Babu se vyvlékla z obojku, takže na sobě žádný nemá. Pokud ji někdo zahlédne, nesnažte se ji chytit, volejte prosím hned 607 706 023 nebo 723 186 359.

Do pátrací akce je již zapojen také psí detektiv. “Babu je světle krémová fena šarpeje. Nemá obojek, vysmekla se z něj, ale je čipovaná. Není kastrovaná a hárá, váží asi 18 kg. Je bojácná a není zvyklá na město a lidi. Vysmekla se z obojku a utíkala na konec ulice Americká (v Teplicích) a u nájezdu na dálnici se ztratila. Poté ji ještě někdo spatřil na Třešňovce. Od té doby nic,” říká majitel fenky Roman Plchot.  roman.plchot.ml@post.cz

Autor: Honza Vraný

Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

MOSTECKO – První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když stejnojmenná automobilka zanikla s pádem totalitních režimů ve východní a střední Evropě, její produkt má dodnes mnoho skalních příznivců téměř po celém světě.

Prvomájový průvod s alegorickými vozy tak účastníkům srazu a jeho návštěvníkům jistě plnohodnotně nahradí flotila nezapomenutelných „rozzuřených vysavačů“, jak se bakelitovému autíčku s dvoutaktním motorem přezdívalo. Na velkém okruhu autodromu pak mohou sledovat vytrvalostní dvanáctihodinový závod upravených a vyšperkovaných dvoutaktních speciálů The Most Trabant.

Pořadatelé připravili pro účastníky srazu bohatý doprovodný program se soutěžemi, všichni také získají certifikát a samolepku. Setkání zpestří například soutěž Trabanťák srazu, při němž porota zhodnotí vzhled vozu a odpovědi jeho posádky na stručný dotazník. Řidičské umění pak prověří jízda zručnosti, která zahrnuje slalom mezi kužely či couvání. Kdo chce zvolit pro svůj trabant ostřejší tempo, může vyzkoušet malý závodní okruh na polygonu. Nejlepšího z každé soutěže čeká odměna. Vstup do areálu autodromu je zdarma, více informací a přihlášku na sraz zájemci najdou zde.

„Vytrvalostní závod i sraz začínají v 08:00 hodin, hlavní program pak v 10:00 hodin. Zájemci se nám už nyní hlásí. Věříme proto, že loňskou účast překonáme,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.

Na loňské premiérové setkání trabantů na autodromu na konci května se sjelo z různých koutů Čech a z Německa na 50 majitelů oblíbených i vysmívaných lidových vozítek. Své skvosty vystavili na polygonu. „Návštěvníci trabanty, které jejich majitelé stále využívají v běžném provozu, obdivovali. Chválou nešetřili ani na závodní speciály. S výjimkou jediného vozu, jemuž upadlo kolo, ostatní stroje vytrvalostní dostih na dráze zvládly a dovezly své jezdce do cíle,“ připomněla Rosenkranzová.

Vedle naleštěných trabantů i aut už zubem času poznamenaných, ozdobily polygon i exempláře Trabant muzea z pražského Motola. K vidění byly originální servisní knížky vozu značky Trabant z 50. a 60. let minulého století či plastová autíčka trabant na setrvačník pro děti. Zájmu návštěvníků se pak těšil zejména unikátní opancéřovaný trabant upravený na vojenskou sanitu.

Autor: Jan Foukal

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích loupeže

TEPLICE – Tepličtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti dvou mužů podezřelých z loupežného přepadení, ke kterému došlo v loňském roce v Trnovanech.

Jeden z podezřelých zapředl rozhovor s obsluhou herny, když zjistil, že je žena uvnitř sama, přišel k baru jeho v obličeji maskovaný komplic a pod pohrůžkou použití nože donutil obsluhu k vydání finanční hotovosti. Muži, které při přepadení zachytil kamerový systém, si odnesli přes 25 tisíc korun.

První z podezřelých byl hubené postavy, na sobě měl tmavé tričko, nebo svetr s dlouhým rukávem, modré rifle a červenobílé boty, na hlavě měl černou baseballovou čepici s nápisem CAT. Druhý podezřelý, který přepadl poškozenou, měl zamaskovaný obličej, na sobě oblečenou šedou mikinu s kapucí a modré kalhoty, měl nasazené černé rukavice. Jakékoliv poznatky k totožnosti mužů zachycených na záznamu je možné sdělit na nejbližší policejní služebnu, teplickou kriminální policii, nebo na linku 158.

FOTOGALERIE LUPIČŮ Z TEPLIC… 

Autor:  por. Bc. Daniel Vítek

VIDEO: Dva muži v Ústí okradli pokladní o finanční hotovost! Pátrá po nich policie

ÚSTÍ NAD LABEM – Ústečtí policisté pátrají po neznámých pachatelích, kteří dne 16.1. kolem 18 hodin v samoobsluze Norma v ulici SNP odcizili z pokladny finanční hotovost.

Jeden z pachatelů si kupoval žvýkačky a odvedl pozornost pokladní. Druhý pachatel využil této příležitosti a sáhl do otevřené pokladny pro peníze. Následně oba společně vyběhli ven a zmizeli.

V případě, že tyto muže z kamerových záznamů poznáváte, tak se prosím obraťte na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

Autor: por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

 

Sledujte nás na sociálních sítích.