19. 07. 2018

:

Albert představil zákazníkům v teplické Olympii nový koncept hypermarketu

 

TEPLICE – Lidé z Teplic a okolí mohou od středy 18. července nakupovat v novém moderním hypermarketu Albert.

Prodejna v teplickém obchodním centru Olympia přináší zákazníkům příjemné prostředí pro pohodlné a rychlé nákupy a klade důraz na čerstvý sortiment. Nově obchod nabízí speciální oddělení s potravinami pro zdravý životní styl.

„Při přemýšlení o novém konceptu hypermarketu jsme se zaměřili především na to, aby obchod zákazníkům nabídl čerstvou inspiraci, komfort při nakupování a inovace z oblasti kvality, sortimentu, vzhledu prodejny i nabízených služeb,“ popsala Klára Houfová, regionální ředitelka obchodů Albert. „Nový hypermarket v teplickém obchodním centru Olympia jsme pro zákazníky připravovali již od března a zavřeli jsme ho na pouhé dva dny před představením v novém. Zákazníci při otevření ocenili atraktivní akce a speciální nabídky i malý plánek, který jim pomůže se v nové prodejně pohodlně zorientovat,“ doplňuje.

 „Skupina CPI Property Group, která je vlastníkem teplické OC Olympia, nyní masivně investuje do renovací a modernizací svých obchodních center v celé České republice. Velmi nás těší, že stejně postupují i naši významní nájemci a společně tak umožníme zákazníkům získat špičkové služby v příjemném a moderním prostředí,“ řekl Petr Brabec, Head of Asset Management Shopping Centres ve společnosti CPI Property Group.

Nový hypermarket reaguje na měnící se potřeby současných zákazníků, a to nejen prostředím, které nabízí rychlé a pohodlné nakupování. Modernizací prochází i samotná nabídka, přičemž stále důležitější je například aspekt zdraví. „Víme, že velká část zákazníků dnes dbá na zdravou výživu. My jim v tom chceme pomoci jak nabídkou, tak inspirací,“ řekla Klára Houfová.

Srdcem nového hypermarketu v Teplicích je část s čerstvými potravinami ve stylu moderního tržiště, zákazníci tak mohou postupně nakoupit v jednotlivých odděleních. Důraz je kladen na pohodlí při výběru, čerstvost a lokálnost. „Spolupráce s místními dodavateli je pro nás klíčová již 27 let, kdy Albert působí na českém trhu. Jsme rádi, že zákazníkům můžeme v našich obchodech nabídnout širokou nabídku českých potravin včetně výrobků exkluzivní značky Česká chuť,“ doplnila regionální manažerka.

 

Vyhrožoval družce zabitím kvůli alimentům

TEPLICE – Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 41letého muže, který je podezřelý z vydírání bývalé družky.

Podle výsledků dosavadního šetření měl přijít do bytu k ženě, se kterou má dítě a pod pohrůžkou násilí ji přinutit k podepsání dokumentu, jehož obsahem bylo tvrzení, že jí zaplatil dlužné alimenty. To se ale podle poškozené nemělo zakládat na pravdě, papír prý podepsala až poté, co jí údajně vyhrožoval zabitím.

Muž, který je stíhán na svobodě, byl obviněn z přečinu vydírání, pokud skončí případ u soudu a ten muže uzná vinným, hrozí mu až čtyřletý trest odnětí svobody.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Zloděj peněz dopaden

TEPLICE – Policisté z Trnovan dopadli zloděje, který koncem dubna ukradl peníze v prodejně modelářských potřeb.

Využil krátké nepřítomnosti prodavače, který vyšel ven pro zboží a z pokladny odcizil jedenáct a půl tisíc korun, nikým nepozorován pak z obchodu odešel. Policisté z obvodního oddělení na základě přijatého oznámení ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a nyní se jim podařilo zjistit zlodějovu totožnost.

Krádež má na svědomí 61letý recidivista, který už byl v minulosti 28krát odsouzen v České republice a pětkrát v cizině. U výslechu se ke krádeži peněz přiznal, pokud ho soud uzná vinným, může recidivistu poslat až na tři roky zpátky za mříže.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

V teplickém muzeu můžete zhlédnout výstavu Nomádi Evropy

TEPLICE – V Jízdárně teplického zámku byla slavnostně zahájena výstava Považského muzea v Žilině s názvem Nomádi Evropy – příběh slovenského drátenictví.

Výstavu lze v Regionálním muzeu v Teplicích navštívit do 23. září 2018.
„Představuje jeden z nejvlastnějších projevů národní materiální kultury a předměty zhotovené z drátu patří nejen k nejtypičtějším slovenským řemeslným či uměleckým produktům, ale řadí se mezi unikátní artefakty i ve světovém měřítku. Slovenští dráteníci objevili zajímavé vlastnosti drátu pro výrobu praktických užitkových předmětů. Vyvinuli unikátní technologii založenou na ručním tvarování, vázání a proplétání kovových vláken bez svařování či pájení. Práci s drátem povýšili na řemeslo a rozvinuli ho do takových forem a materiálních projevů, jaké neměly ve světě obdoby,“ řekla o postavení drátenictví v dějinách Slovenska kurátorka výstavy Katarína Hallonová.
Drátenictví jako kočovné řemeslo vzniklo v 18. století na Slovensku a odtud se šířilo zejména do českých zemí. Sestávalo z oprav nádob pomocí drátu a později z výroby drátěných a plechových výrobků, a přestože v polovině 20. století ve své původní podobě definitivně zaniklo, zůstalo trvalým inspiračním zdrojem pro současné umělecké řemeslníky, designéry a výtvarníky.
Výstava je rozdělena na dvě části. První prezentuje historické exponáty ze sbírek Považského muzea v Žilině, jediné instituce na světě, která se drátenictví věnuje, a najdeme v ní například první výrobky vandrovních dráteníků – pasti na myši, podložky pod žehličky, poličky, koše a mísy, šparáky do dýmek atd., ale i pracovní nástroje a tradiční oděv dráteníků a ukázky drátenických oprav poškozených nádob. Ve druhé polovině výstavy jsou zastoupena díla současných výtvarníků, kteří tvoří z drátu nejen užitkové předměty, ale i interiérové doplňky, šperky, plastiky, reliéfy či malby, a v komorních uměleckých dílech často kombinují drát se sklem, keramikou nebo kamenem.
Výstava je příspěvkem k oslavám 100. výročí založení Československé republiky a vznikla ve spolupráci Ústeckého kraje a Žilinského samosprávného kraje. Tato spolupráce se datuje od roku 2011, a jak ve svém úvodním slovu uvedl vedoucí odboru kultury a památkové péče Adam Šrejber, měla by se nadále více rozvíjet nejen ve školství či cestovním ruchu, ale i v oblasti kultury.

Inspekce zjistila čaj s tropanovými alkaloidy v distribuční síti řetězce Tesco

Laboratorní analýza v akreditované laboratoři SZPI potvrdila přítomnost atropinu v množství 213 μg/kg a skopolaminu v množství 44,7 μg/kg. Atropin a skopolamin jsou tropanové alkaloidy se známými negativními účinky na lidské zdraví a nesmějí být v potravinách přítomny.

Potravina nesla označení data minimální trvanlivosti do 05. 2019, šarže L3496/2/125 a jejím distributorem na českém trhu byla společnost Tesco Stores ČR a.s., Vršovická 68/1527, 100 00 Praha.

Čaj není vhodný k lidské spotřebě a to především v případě dětí a starších lidí a inspekce spotřebitelům doporučuje, aby se vyhnuli konzumaci uvedené šarže.

Kontrolované osobě bylo uloženo opatření k okamžitému stažení předmětné šarže ze všech svých provozoven a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce.

SZPI výše uvedené zjištění notifikovala v evropském systému rychlého varování RASFF.

Zdroj: SZPI

 

Sledujte nás na sociálních sítích.