27. 01. 2020

Plánovaná uzavírka na dálnici D8

ÚSTECKÝ KRAJ – Dálniční tunely se uzavřou kvůli údržbě. Od pondělí 27. 1. 2020 bude probíhat částečná uzavírka tunelů Libouchec (km 82,8–83,5) a Panenská (km 84,4–86,5) na dálnici D8 z důvodu provádění pravidelné údržby a servisu.

Uzavírka pravých tubusů obou tunelů proběhne v termínu 27. 1. 2020 od 00:20 hod. do 28. 1. 2020 do 24:00 hod. Doprava bude vedena obousměrně v levých tunelových tubusech.

Uzavírka levých tubusů obou tunelů proběhne v termínu 29. 1. 2020 od 00:20 hod. do 30. 1. 2020 do 24:00 hod. Doprava bude vedena obousměrně v pravých tunelových tubusech.

V době realizace a odstraňování uvedených přechodných úprav provozu (v časech 00:00-00:20 a v době před ukončením uzavírek) dojde k úplné uzavírce tunelů Libouchec a Panenská na dálnici D8.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

V Ústí nad Labem vznikne výdejní místo nábytkářského řetězce IKEA

PRAHA – Nábytkářský řetězec IKEA v České republice letos otevře výdejní místa v sedmi městech.

Zákazníkům budou dostupná v Hradci Králové, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Liberci a ve Zlíně. Do konce roku by v pražských obchodních domech na Černém Mostě a Zličíně měly vzniknout schránky na vyzvedávání zboží bez časového omezení. Zástupci společnosti to dnes řekli novinářům na tiskové konferenci.

Nová výdejní místa mají sloužit zákazníkům e-shopu, kde IKEA v uplynulém finančním roce zaznamenala růst prodejů o téměř 36 procent. Podle obchodní ředitelky řetězce pro ČR, Slovensko a Maďarsko Federicy Barberisové tak vznikne cenově dostupná alternativa k transportní službě, řekla. Výdejní místa nebude provozovat IKEA, ale externí firma. Na Černém Mostě a Zličíně IKEA zřídí šest schránek různých velikostí. Zákazníci si zde budou moct zboží vyzvednout sedm dní v týdnu, 24 hodin denně.

Firma se bude letos dále věnovat otázkám udržitelnosti. Do roku 2030 chce být plně cirkulární společností. Výrobky vyvíjí tak, aby je bylo možné znovu použít nebo recyklovat. Zabývá se také využitím odpadu, aktuálně testuje použití kávové sedliny ze svých restaurací a bister při výrobě zboží. I své zákazníky chce přimět, aby nábytek znovu používali. Funguje služba Druhý život nábytku, prostřednictvím které je nábytek možné prodat. U firemních zákazníků IKEA testuje pronájem nábytku.

IKEA je švédská nábytkářská firma. V České republice působí od roku 1996, má tu čtyři obchodní domy, dva v Praze, další v Brně a Ostravě. Provozuje zde také internetový obchod. V uplynulém finančním roce, který trval od 1. září 2018 do 31. srpna 2019, v tuzemsku meziročně zvýšila tržby o 6,3 procenta na 10,7 miliardy korun. Obchodní domy navštívilo přes 10 milionů lidí, ti zde nakoupili přes 61 milionů výrobků. Čeští zákazníci utratili v obchodním domě v průměru 1745 korun. V e-shopu průměrná útrata činila zhruba 9186 korun.

Zdroj: ČTK

Krajská zdravotní uspěla v soudním sporu s Pavlou Vackovou

ÚSTÍ NAD LABEM – Krajský soud v Ústí nad Labem dal koncem minulého roku za pravdu společnosti Krajská zdravotní v dlouhodobém sporu s paní Pavlou Vackovou a uložil jí smazat některé ze svých příspěvků na internetu, zdržet se nadále takového jednání a omluvit se Krajské zdravotní.

Krajská zdravotní provozující páteřní síť nemocnic v Ústeckém kraji podala na paní Vackovou žalobu z důvodu jejích lživých tvrzení a urážlivých vulgárních útoků vůči společnosti a jejím zaměstnancům. Paní Vacková dlouhodobě zveřejňovala nepravdivá tvrzení o poměrech ve společnosti Krajská zdravotní. V některých případech dokonce bez jakýchkoliv důkazů obviňovala zaměstnance Krajské zdravotní z trestné činnosti. Vedle nepravdivých obvinění paní Vacková také vulgárně urážela řadu zaměstnanců napříč všemi úrovněmi společnosti.

Jelikož Krajské zdravotní šlo ve sporu především o princip a ochranu svých zaměstnanců, byl z její strany žalován pouze požadavek na odstranění některých příspěvků ze sociálních sítí, zdržení se takového jednání a zaslání omluvy. Žádná finanční náhrada nebyla po paní Vackové požadována. Krajská zdravotní obdržela od paní Vackové omluvný dopis v následujícím znění (zveřejněno bez gramatických úprav):

„Omlouvám se společnosti Krajská zdravotní, a.s. za to, že jsem řekla, že probíhá cílená snaha o likvidaci některých oddělení, že Krajská zdravotní, a.s. je tunelovaná, že vedení Krajské zdravotní, a.s nebo jeho jednotlivé osoby jsou novodobí sociopaté, sráči a poplatná zdravotnická a politická svoloč, manažerská svoloč, nenažraná svině, protekční lůza, protekční hajzl, poplatné svině, manažerská chátra, politická mafie, sráči, že jsou prohnilí, že s takovou péčí, zázemím, podmínkami, chaotičností, bordelem, neochotou a poplatností mají jít „do vole prdele, vole“ a že to jsou neempatická hovada, která připravují lidem hnusné podmínky v nemocnici. Pavla Vacková, „Nebát se a nekrást“ T. G. Masaryk“

Nadto je třeba poznamenat, že státní zástupce spatřuje v jednání paní Vackové znaky trestného činu pomluvy, na základě čehož podal obžalobu k Okresnímu soudu v Děčíně. Hlavní líčení dosud neproběhlo.

Zdroj: KZ/Foto: Ilustrační

Řidič naboural do osvětlení a ujel, policie hledá svědky

TEPLICE – Žádáme občany o podání svědectví v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo v době od 20:00 hodin dne 17. ledna do 10:00 hodin dne 18. ledna 2020 v Teplicích, ul. Duchcovská za kruhovým objezdem u nemocnice ve směru na centrum.

Neznámý řidič měl poškodit sloup veřejného osvětlení č. TP59152, předběžná škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. Konkrétnější čas, kdy k nehodě molo dojít je v době od 17:00 do 17:15 hodin, kdy je na nedaleké kameře zachycen průjezd šedého vozidla typu pravděpodobně VW Sharan, případně VW Golf modré barvy. U obou vozidel je ze záznamu zřejmé, že jim nesvítí pravé přední světlo.

Veškeré poznatky k nehodě lze sdělit na Dopravní inspektorát Teplice, ul. Husitská 5, telefon 974 439 260, nebo na bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Na radnici zřídili pietní místo k uctění památky pana Jaroslava Kubery

TEPLICE – S velkou lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí pana Jaroslava Kubery, předsedy Senátu PČR a dlouholetého primátora města Teplic.

Statutární město Teplice vyjadřuje rodině hlubokou soustrast.

Ve vestibulu budovy radnice na náměstí Svobody bylo zřízeno k uctění památky pana Kubery pietní místo, kam mohou občané položit květiny a do kondolenční knihy napsat vzkaz pozůstalým.

Pietní místo je přístupné každý všední den od 8 do 18 hodin.

Zdroj: MÚ

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.