23. 11. 2017

SOUTĚŽ: Náramky z přírodních polodrahokamů? Krásný dárek nejen k Vánocům

TEPLICE –  Vánoce se blíží a tak proč nepřinést jeden z tipů na dárek. Teplická dílna, která má opravdu čarovný název “Magické náramky” zahájila prodej na e-shopu.

Jak je z názvu patrné, vyrábí zde náramky. K výrobě jsou používány přírodní polodrahokamy jako například Obsidián, Měsíční kámen, Růženín, Láva, Jadeit, Tibetský Tyrkys,  Achát a další krásné kameny.

Pokud si chcete zahrát o krásný náramek  TIBET BUDDHA z polodrahokamu Tibetský Tyrkys, postupujte následovně:

 1. Dejte “like” stránce Magické náramky na FB

  Náramek TIBET BUDDHA z dílny Magické náramky

 2. Pod  náš článek do komentářů napište pro koho chcete náramek vyhrát a proč

Ve středu 29. 11. vybereme jednoho výherce, který  bude mít originální komentář. Přejeme hodně štěstí…

Význam kamene Tibetský Tyrkys:

Tyrkys je ochranný, meditační a posilující léčivý kámen. Přináší štěstí, vyrovnává mužskou a ženskou energii a má velice silné uklidňující účinky. Odstraňuje negativní energii a neutralizuje elektromagnetický smog a nepříznivé působení mobilních telefonů a mikrovlnných trub. Dodává sílu, koncentraci a plynulý projev na veřejnosti. Silně podporuje kreativitu a podněcuje netradiční a jedinečné myšlenky.

Přináší vnitřní klid a působí proti depresím, strachu a stavech vyčerpání. Svému majiteli přináší tyrkys radost a bohatství. Ostýchavým lidem pomáhá snadno začít konverzaci a navazovat kontakty.  Tyrkys pomáhá objevit cestu životem a ukazuje smysl, proč jsme na tomto světě a co je naším cílem.

Léčivé účinky

 • Snižuje horečku
 • Odstraňuje bolesti hlavy
 • Zvyšuje imunitu
 • Detoxikuje organismus
 • Posiluje zrak
 • Léčí záněty
 • Harmonizuje meridiány
 • Pozitivně působí na žaludek a trávicí systém
 • Reguluje kyselost v organismu
 • Potlačuje křeče

Znamení zvěrokruhu     Lev, Váhy, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby

Barva                                 Tyrkysová, zelená, modrá

Naleziště                           USA, Egypt, Mexiko, Peru

Planeta                              Venuše, Neptun

Element                             Země

Čakra                                 Třetí oko, hrdlo

 

MALÁ UKÁZKA VÝROBKŮ MAGICKÉ NÁRAMKY:

 

Magické náramky najdete na webu www.magickenaramky.cz, ale také na FB a Instagramu.

 

Policie pátrá po hledaném muži

TEPLICKO – Policie žádá občany o pomoc při pátrání po hledaném muži, kterým je Miroslav BAROŠ, nar. 26. 11. 1991, trvale bytem Mikulov.

Na Miroslava Baroše vydal státní zástupce předběžný souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Podle dosud získaných poznatků se pohybuje v okrese Teplice.

 

BAROŠ MIROSLAV
hledaný muž
Datum narození 11/26/1991
Pátrání vyhlášeno 11/14/2017
Bydliště – okres TEPLICE
Výška asi 165 cm
Zdánlivé stáří 26 až 29 let
Popis osoby

 • POSTAVA hubená
 • BARVA VLASŮ hnědé, krátké
 • TVAR VLASŮ vlnité
 • BARVA OČÍ hnědá

 

Poznatky k pobytu nebo výskytu uvedené osoby je možno předat na linku 158 případně na nejbližším oddělení Policie České republiky.

Zdroj: PČR

Krajská zdravotní uvede v ústecké Masarykově nemocnici do provozu babybox nové generace

ÚSTÍ NAD LABEM – V Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., vedle nemocniční lékárny, byl na konci října nainstalován babybox nové generace, který nahradí dosavadní zařízení, umístěné od roku 2009 u vchodu do budovy C.

Prezentace babyboxu nové generace proběhne v pátek 24. listopadu 2017, ve 12:00 hodin, vedle nemocniční lékárny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., budova „L“, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem.

Akce se zúčastní zástupci Krajské zdravotní, a. s., a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a ústeckého novorozeneckého oddělení.

Od října roku 2009 bylo do babyboxu v ústecké Masarykově nemocnici odloženo šestnovorozenců. Tři chlapci a tři dívky. Krajská zdravotní, a. s., má umístěné babyboxy i v dalších svých čtyřech nemocnicích. V Děčíně do něho byla odložena jedna dívka, v Teplicích dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a v Chomutově jeden chlapec.

Zdroj: Krajská zdravotní

S novými javory pomohly zahradnické firmě do země děti

ÚSTÍ NAD LABEM – Nemocné a bezpečnost chodců i motoristů ohrožující stromy v Klíšské ulici v Ústí nad Labem musely přenechat své místo pro zapuštění kořenů mladých javorů.

Spolu s odbornou firmou a zástupci radnice pomáhaly nové stromořadí sázet i děti z Domova dětí a mládeže. Nákup stromků finančně podpořila Nadace ČEZ.

Revitalizace stromořadí v ulici Klíšská byla již nějakou dobu nevyhnutelná. „Dosavadní stromy měly dle dendrologa zhoršenou vitalitu, více jak 20 procent dřevin bylo označeno pro sníženou provozní bezpečnost. Po dohodě s městskou částí byly vybrané stromy vykáceny,“ uvedla Michaela Rožcová, referentka z Odboru strategického rozvoje Magistrátu města Ústí nad Labem.

Městský obvod Město zároveň zažádalo o nadační příspěvek na výsadbu nového stromořadí Nadaci ČEZ prostřednictvím grantu Stromy a získalo tak finanční částku výši 148 488 korun. Za vhodné druhy pro výsadby byly vybrány sakura, jeřáb, jasan a nejlépe prosperující javory klen. Výsadby se zúčastnily i děti z místního domova dětí a mládeže.

Česká města a obce s podporou Nadace ČEZ obnovují či nově vysazují stromořadí od roku 2011 a desítky jich přibyly i letos. „Velký zájem o výsadbu nebo obnovu alejí nás nesmírně těší. Je vidět, že si lidé, včetně dětí, které velmi často u výsadby pomáhají, si uvědomují význam zeleně v blízkosti svého bydliště,“ konstatovala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zdroj: Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

TIP REDAKCE: Černá hala v Bílině nabízí prostor pro badminton

BÍLINA – Na čtyřech nově upravených kurtech si mohou zájemci zahrát badminton v Černé sportovní hale ve Studentské ulici. Kurty jsou určené pro širokou veřejnost i firemní turnaje s využitím benefitů.

K dispozici je kompletní sportovní vybavení a v recepci možnost občerstvení. Zrekonstruovaná hala nabízí propojení s jinými sportovními aktivitami jako je H.E.A.T. či posilovna. „Rozhodli jsme se reagovat na poptávku po herním prostoru na badminton, o který je v Bílině značný zájem,“ uvedl Stanislav Karl.

Badminton v Černé hale je k dispozici od pondělí do neděle, a to od 9:00-20:00. Rezervace na kurty se přijímá na tel. čísle 703 135 172.

(red)

 

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.