22. 05. 2019

Run and Help – Běhání, které pomáhá!

TEPLICE – FK Teplice ve spolupráci s Kontem Bariéry pořádá v úterý 28. května (od 8,00 – 18,00 hodin)  na stadionu FKT charitativní akci Run and Help.

Pomáhat se bude třem dětem z Ústeckého kraje: Kamilkovi z Roudnicka, Radečkovi z Mostu či Rozárce z Teplicka, která má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.

Akci vedle FK Teplice  podpoří i hokejisté Vervy Litvínov, házenkářky Most a též reprezentace ČR, která v těchto dnech bude na soustředění v Mostě.

Každý rok se do charitativního běhu zapojují tisíce nadšenců, jimž není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi party přátel, zaměstnanci a také studenti, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům (většinou přispívají 20 – 50 Kč). Přijďte i vy letos na teplický stadion na Stínadlech spojit příjemné s užitečným a společně podpořme ty, kteří to opravdu potřebují. Nikdo nezávodí, časy se neměří, vítězové jsou všichni.

Kromě běhání pro dobrou věc a přispěním těm, kterým se rozhodnete pomoci, je pro Vás v tento den připravena i celá řada dalších zajímavých akcí jako např.:

  • Setkání s hráči FK Teplice, hokejisty HC Vervy Litvínov, házenkářkami reprezentace ČR a klubu Černí andělé Most
  • Šance setkat se osobně s těmi, kterým se bude pomáhat či možnost zakoupit si červené nosy od KB
  • Prohlídka stadionu FK Teplice (včetně veškerého zázemí, šaten a týmu, síně slávy, atd.)
  • Možnost navštívit nedaleký Biopark – předem třeba rezervovat, max. skupina 30 osob, prohlídka začíná vždy v celé hodiny (od 10 – 14 hodin), vstupné na osobu 20 Kč
  • Kulturní program (např. vystoupení hudebního souborů teplické Arkadie)

Záchranáři opět v akci

TEPLICE – Na největší akci v Ústeckém kraji, která se věnuje prevenci, vás zveme k obchodnímu centru Olympia v sobotu 18. května 2019.

Již tradiční, každý rok velmi oblíbená akce pro rodiny s dětmi, letos přinese novinku – BMV řady 5 –  jediné vozidlo na světě (!) se speciálním měřícím zařízením.

Ve vozidle se rozprostírají desítky nejrůznějších kabelů, a hlavně německá záznamová technika Ergoneers: „Je to takový výkonnější počítač, kterému s kolegy s oblibou přezdíváme centrální mozek. Jeho prostřednictvím současně vyhodnocujeme množství informací o testovaném motoristovi od vodivosti kůže přes srdeční rytmus až třeba po reakce při zadupávání brzdy.” uvedl k jedinečnému stroji Michael Belák z Ústavu soudního inženýrství.

Nebudou chybět ani oblíbená preventivní stanoviště pro děti, jako je jízda zručnosti, hasičský útok na cíl, dopravní testy nebo simulace stavu po zranění hlavy či po požití omamné látky. Budete si moci zblízka prohlédnout hasičskou techniku, osahat vybavení pořádkové jednotky nebo se kouknout dovnitř žluté záchranky. Ve 14:00 a v 15:30 hod si nenechte ujít ukázku vyproštění zraněných po autonehodě.

Celý program najdete na www.olympiateplice.cz.12

Teplický agresor skončil ve vazbě

TEPLICE – Ve vazební věznici skončil 27letý recidivista, který v Teplicích bezdůvodně napadal neznámé lidi.

Je podezřelý, že koncem února tropil výtržnosti v teplické kavárně, kde se zmáčel vodou z fontány, když byl požádán, aby odešel, začal být agresivní a vyhrožovat obsluze. O měsíc později si půjčil od náhodného chodce zapalovač a následně ho bezdůvodně udeřil do obličeje.

V polovině dubna byl ochrankou vykázán z prostor obchodního centra, pracovníkovi pak vyhrožoval bodnutím, o týden později v parku za Domem kultury bez udání důvodu napadl kolemjdoucího, dalšího člověka kopl tentýž den do obličeje na Benešově náměstí.

Muž, který už byl v minulosti šestkrát odsouzen pro různou trestnou činnost, byl obviněn z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, v případě odsouzení ho může soudce poslat až na tři roky za mříže.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Olympia Teplice má nové nájemce. Na své si přijdou milovníci módy, jídla i sportu

TEPLICE – Obchodní centrum Olympia Teplice, které je součástí skupiny CPI Property Group, do svých řad vítá nové nájemce. Na nákupy je nyní možné vyrazit do znovu otevřené prodejny Reserved, v současnosti největší v regionu. Vůbec poprvé je také možné navštívit značky jako jsou S. Oliver, Sinsay nebo RockPoint. Teplické nákupní centrum tak potvrzuje pozici lídra v regionu.

Celková plocha nově otevřených obchodů v Olympii dosahuje téměř 4 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá velikosti bezmála tří ledových ploch teplického zimního stadionu. „Naším cílem je nabídnout zákazníkům exkluzivní značky a skvělé zážitky při nakupování. Věříme, že s otevřením zcela nových a jedinečných prodejen renomovaných módních značek S.Oliver a Sinsay, které do regionu přicházejí vůbec poprvé, si v Olympii vybere i ten nejnáročnější návštěvník,“ uvádí Tomáš Svoboda, asset manager v CPI Property Group.

K tomu má přispět i zvětšení oblíbených obchodů, jako je Reserved a House. „Toho nejzásadnějšího zvětšení se dočkala prodejna Reserved, která je nyní s plochou téměř 2 tisíce m2 vůbec největší v celém kraji,“ upřesňuje Tomáš Svoboda. Nově a exkluzivně otevírá svůj obchod i specializovaná prodejna sportovního oblečení RockPoint. Svou adresu změnila také oblíbená značka Tescoma nebo obchod TOPSHOP. Celkem nyní Olympia Teplice nabízí více než 75 obchodů na prodejní ploše dosahující bezmála 30 tisíc metrů čtverečních.

V teplické Olympii zároveň již od minulého roku probíhá revitalizace, která si klade za cíl zpříjemnit zákazníkům nakupování a přinášet do ústeckého kraje nové trendy. „Probíhající práce postupují dle plánu. Uplynulý rok jsme se zaměřovali na vytvoření a obsazení volných prostor. Letošní rok budeme pokračovat rekonstrukcí pasáží, vytvořením odpočinkových zón a vybudováním zcela nové jídelní části,“ říká Tomáš Svoboda a dodává: „Celkem si náklady na rekonstrukci vyžádají půl miliardy. Dokončeno bychom chtěli mít v první polovině roku 2020.“

Významný podíl na modernizaci centra mají také nájemci, kteří své obchodní jednotky uzpůsobují nejnovějším požadavkům na design. Například stálice v oblasti elegantní módy Blažek provedla významnou úpravu prodejny odrážející nejnovější standardy společnosti. Dále své obchody upravily New Yorker, Fortuna nebo Geco.

„Těší nás, že se naše snaha vyplácí a značky s námi chtějí spolupracovat a mít prodejny právě v našem obchodním centru. Chceme, aby teplická Olympia nadále udávala směr a trendy pro celý region,“ doplňuje Petr Žahour, ředitel pronájmů obchodních center v CPI Property Group. Skupina vlastní v České republice 15 obchodních center. Kromě rekonstrukcí směřuje investice i do rozvoje prodejců prostřednictvím programu CPI Akademie Retail. Ten si klade za cíl vzdělávat v oblasti psychologie prodeje, rozvíjet prodejní dovednosti a sdílet aktuální trendy na trhu, a tím také zlepšovat kvalitu zákaznického servisu.

V mezinárodní konkurenci geodetické soutěže obsadili studenti z Duchcova čtvrté místo

DUCHCOV – Budova Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově hostila 14. ročník mezinárodní geodetické soutěže IG-5. Škola se stala základnou pro více než třicítku týmů z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska, které přijely soutěžit v orientačním běhu, při kterém plnily pět různých geodetických úkolů.

První den se uskutečnilo slavnostní zahájení soutěže ve Valdštejnském sále duchcovského zámku za účasti významných zástupců města Duchcov. Za zřizovatele, Ústecký kraj, přijela soutěžící pozdravit a podpořit Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Druhý den se konal samotný závod. Šestnáctikilometrovou trasu z Mostu do Duchcova týmy zvládly. K dispozici přitom měly jen GPS souřadnice a vlastní schopnosti. V hlavní kategorii soutěže se na 1. a 3. místě umístily týmy z Brna, druhý skončil tým z Prahy.

Studenti geodézie hostitelské školy skončili čtvrtí. Zajímavější pro ně byla kategorie hodnotící pouze přesnost geodetických úkonů a správnost výsledků. Oba týmy Gymnázia a SPŠ Duchcov obsadily po vítězném Brnu druhé a třetí místo.

Zdroj: ÚK

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.