27. 03. 2019

Studenty programu Erasmus přivítal Tomáš Vlach

ÚSTÍ NAD LABEM – Na Univerzitě J. E. Purkyně studuje několik desítek zahraničních studentů programu Erasmus. Jejich zástupce ve středu přivítal náměstek primátora Tomáš Vlach.

Studenty na magistrát doprovodil profesor Pavel Doulík, prorektor pro zahraniční vztahy, který v úvodu pohovořil o zahraničních vztazích univerzity, jejichž je program Erasmus součástí.

Tomáš Vlach studentům přiblížil zajímavosti města a jeho nejbližšího okolí a popřál jim, ať je pro ně Ústí nad Labem dobrým zázemím ke studiu i k poznání naší země. „Je to poprvé, co se takto setkáváme se zahraničními studenty univerzity. Pokládám za důležité pomoci v orientaci u nás, seznámit je s nabídkou kultury, sportovních i turistických příležitostí a vyslechnout si i jejich názory,“ poznamenal Tomáš Vlach.

Studenti jsou mimo jiné z Turecka, Španělska, Itálie nebo Polska a setkání se zúčastnily i dvě dívky, které studují zdravotnickou fakultu Katolické univerzity v Ružomberoku. „Vybraly jsme si zdejší fakultu zdravotnických studií, která má dobrou úroveň a samo město je velmi zajímavé,“ uvedla studentka Alenka.

Zdroj: město ÚL

Zpevněný povrch u jezera Milada ocení cyklisté i milovníci in-line bruslení

ÚSTECKO – Na jezero Milada vyjela technika Palivového kombinátu Ústí, s. p. Začali zpevňovat tzv. Tuchomyšlský okruh, který kromě vozidel Integrovaného záchranného systému budou moci využívat cyklisté i bruslaři, což znamená skoro 4 km zábavy!

Jedná se o první etapu prací, které budou probíhat v letošním i příštím roce, proto prosíme, respektujte případná omezení pohybu okolo jezer.

Kolem celého jezera je v plánu asfaltový povrch dokončit v příštím roce. Bude určený pro obsluhu jezera, především pro složky Integrovaného záchranného systému a správce jezera. Tento typ povrchu ovšem umožňuje i pohyb na in-line bruslích.

Zdroj: FB Palivový kombinát, s. p.

Opilá řidička utekla od nehody

DUBÍ – V neděli kolem čtvrté hodiny ráno došlo na křižovatce ulic Ruská a Novosedlická v Dubí k dopravní nehodě, po které na místě zůstalo opuštěné auto.

Policisté zjistili, že ho měla řídit 30letá žena, která vjela až do okrasných rostlin vysázených uprostřed kruhového objezdu a následně z vozidla utekla. Podezřelou zadrželi v taxíku, do kterého nasedla, a ženu vykazující známky požití alkoholu umístili do cely.

Dechové zkoušce i lékařskému vyšetření se odmítla podrobit, nyní je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pokud případ skončí u soudu, hrozí ženě v případě uznání viny až tříleté vězení.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Lanová dráha na Komáří vížku bude celý duben mimo provoz, kromě víkendů

KRUPKA – Z důvodu pravidelné roční revize bude lanová dráha na Komáří vížku na Teplicku od 01.04. 2019 do 30.04. 2019 mimo provoz.

Veřejný provoz o sobotách, nedělích a státních svátcích bude ale zachován.

Z městské částí Bohosudov, jen pár minut chůze od stanice ČD Bohosudov – zastávka, vede dvousedačková lanová dráha na Komáří vížku. Lanovka byla postavena v letech 1950–1952 a se svými 2348 m byla nejdelší ve střední Evropě.

Dvousedačková lanovka s celoročním provozem vás dopraví z centra města Krupky na vrchol Komáří vížky, kde se v blízkosti stanice nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. Za jasného počasí a dobré viditelnosti lze z terasy dohlédnout až na vrcholky Krkonoš a jako na dlani spatříte České středohoří. V letním období jsou zde ideální podmínky pro turistiku, vyjížďky na koních, cykloturistiku a paragliding.V zimě je pro návštěvníky k dispozici lyžařský areál, sjezdovky se třemi vleky, upravené běžecké tratě.

  • Délka: 2.348m
  • Výškový rozdíl: 482m
  • Rychlost: 2,5m/s
  • Horní stanice: 806m

Zdroj: Město Krupka

Bude se jezdit na třináctce rychleji?

ÚSTECKÝ KRAJ – Jak zvýšit rychlost na silnici I/13, jaká bezpečnostní opatření realizovat, kolik to bude stát a má to vůbec smysl? To bylo předmětem jednání náměstka pro dopravu Jaroslava Komínka s ředitelem chomutovské správy ŘSD Martinem Vidimským za účasti projektantů a dopravní policie.

„Ústecký kraj má dlouhodobě zájem na zvýšení rychlosti na silnici I/13, která je v mnoha úsecích čtyřproudová a rychlejší jízdu by umožňovala. Upozorňuji, že nejde o to ulevit řidičům, kteří už dnes mnohdy předepsanou rychlost nedodržují. Na druhou stranu je prokázáno, že pokud jede řidič pocitově pomalu, zvyšuje se hrozba agrese a rizikového chování, což jde proti myšlence bezpečnosti,“ zahájil jednání náměstek Komínek.

Ředitelství silnic a dálnic, Správa Chomutov, zadalo projektantům posouzení trasy od Teplic do Mostu a návrh opatření, jejichž realizace by umožnila zvýšení rychlosti. Výsledkem je vytipování konkrétních úseků, kde by bylo možné bez velkých investic rychlost upravit, ovšem je to jen cca 50 % trasy, a to ještě v nesouvislých úsecích. „Díky vstřícnosti policie došlo k dohodě na instalaci bezpečnostních prvků na 2,5 km úseku. Tam bychom mohli ke zvýšení přistoupit poměrně brzy, pokud to legislativa dovolí,“ uvedl ředitel Martin Vidimský. Narážel na nutnost překvalifikovat komunikaci do kategorie Silnice pro motorová vozidla.

Jednání otevřelo otázku, zda má vůbec zvyšování smysl, pokud by bylo možné jen v krátkých úsecích, a ne v celé trase. Řešením by byla změna legislativy. Obě strany se dohodly na uspořádání technického dne, kde se posoudí, ve kterých úsecích by případná změna byla realizovatelná.

Zdroj: ÚK


 

Sledujte nás na sociálních sítích.