12. 11. 2019

Železnici na hranicích s Německem uzavřelo velké cvičení českých a německých záchranářů

ÚSTECKÝ KRAJ – Zhruba tři stovky cestujících byly zraněny při nárazu vlaku do půdního sesuvu nedaleko německých hranic. Sesuv způsobily dlouhotrvající deště a silný vítr. Na záchraně cestujících spolupracují čeští i němečtí záchranáři a zraněné rozváží do nemocnic v obou státech. Přesně takto vypadal scénář společného cvičení českých i německých složek IZS. Celkem se do něj zapojilo dvanáct set záchranářů a dalších spolupracujících organizací.

„Jde opravdu o velké cvičení, které má vyzkoušet záchranné systémy na obou hranicích. Práce na jeho přípravě probíhaly několik měsíců. V našem kraji pořádáme zhruba čtrnáct cvičení za rok, které se zaměřují na různé situace. A námi připravovaný ucelený informační systém dopravy v kraji bude do budoucna například vědět i právě o takové situaci jaká byla tématem dnešního cvičení,“ popsal na místě cvičení náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Z Ústeckého kraje se cvičení zúčastnilo oddělení krizového řízení krajského úřadu, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje i letecká záchranná služba, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a krajská Policie ČR.

Přímo u nabouraného vlaku vyrostlo provizorní záchranářské městečko, kam přijížděly desítky sanitek pro zraněné. Cestující převáželi záchranáři na lodích přes řeku Labe. Kromě hasičů nebo záchranářů se do cvičení zapojila také německá armáda a Technisches Hilfwerk, tedy dobrovolnická organizace sdružující téměř 80 tisíc lidí, která pomáhá záchrannému systému při podobných mimořádných událostech. Zapojeny byly kromě sanitek či vrtulníků i autobusy hasičů a johanitů, kteří v Německu zastávají roli zdravotních záchranářů.

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.