27. 03. 2019

TIP NA VÝLET: Zoo bude v sobotu plná obludek

ÚSTÍ NAD LABEM – V sobotu 3. listopadu se v ústecké zoo koná akce Strašidelná zoo, která se u návštěvníků těší veliké oblibě. Jedná se o společnou akci Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO), takže si ji mohou v tomto „dušičkovém“ období užít i obyvatelé jiných měst ČR.

Zoo v Ústí nad Labem ji uspořádala poprvé v roce 2006, tehdy se jednalo jen o dlabání dýní a lampionový průvod. Zjistili, že se návštěvníkům líbí a každým rokem jich přichází stále víc a víc, takže začali program doplňovat o další aktivity, jako např. divadelní představení, strašidelnou stezku se soutěžními stanovišti či ohnivou show.

Letošní program začíná odpoledne ve 13.00 hodin a končí po setmění cca v 17.30 hodin, nebude chybět dýňový enrichment pro zvířata, představení pro děti Divadla V Pytli Petra Stolaře (v 15.00 hodin) a průvod od pavilonu šelem ke spodnímu vchodu s rozsvícenými lampiony (začátek v 17.00 hodin).

„Téma jednotlivých ročníků se liší, každý rok se snažíme vymýšlet nové aktivity, aby se k nám návštěvníci mohli vracet. Po předloňském úspěchu Harryho Pottera a loňské Saxany, dívky na koštěti, jsme letos zvolili téma „obludárium a panoptikum“, jak je známe ze začátků minulého století, kde bylo možné shlédnout ukázku různých neobvyklých bytostí. Děti tak budou moci spatřit čtyřnohou ženu, albína, dlouhána či humří dítě. Všechny postavy budou na soutěžních stanovištích, kde budou děti plnit úkoly a získávat speciální peníze – obluďáky. Ty si pak v  koloniálu U vousatých žen umístěném v Zooškole Heinricha Lumpeho mohou vyměnit za sladkosti a drobné dárky,“ zve na akci tisková mluvčí Věra Vrabcová.

Ani v letošním roce nebude chybět oblíbené dlabání dýní, které již řadu let dostává zoo díky vstřícnosti paní Sedláčkové z Polep. Využívají je při enrichmentu pro některá zvířata v pavilonu šelem (medvědi, lvi, surikaty) a exotária (kotulové, chvostani, želvy), kdy jim do vydlabaných dýní schovají různé dobroty. Hlavně jsou však určeny pro návštěvníky, kteří si mohou vyřezat různé obličeje a tvary a pak je rozsvícené vystavit na trase soutěžní stezky.

Dlabání dýní se koná v 1. patře pavilonu exotária, v případě hezkého počasí i venku. Nástroje (lžíce, nože) budou v menším počtu k dispozici, ale možná bude lepší vzít si vlastní z domova.

V pavilonu šelem se kromě divadelního představení bude také malovat na obličej, ať již příšerky či skutečná zvířátka. Je připravena výtvarná dílna, kde si děti mohou vytvořit visícího kostlivce, dýňový zápich do květináče či si vymalovat tematický obrázek. Bude zde i prodejní stánek, takže kdo si nepřinese lampion s sebou, může si jej spolu s tyčkou a svíčkou zakoupit přímo v zoo, ale pozor, opět v omezeném množství.

Zdroj: ZOO ÚnL

Komentáře nejsou povoleny


 

Sledujte nás na sociálních sítích.