20. 06. 2018

Na Teplicku se okrádají příbuzní

TEPLICKO – Minulý týden jsme informovali o okradené matce vlastním synem. Jeho obětí se ale nestala jen matka, tento týden vzal auto i svému otci, který ho u sebe nechal přespat. V noci mu vzal z bytu klíče, s jejichž pomocí se pak zmocnil jeho auta, se kterým se až do rána projížděl. Tím se dopustil přečinu neoprávněného užívání cizí věci, k soudu se ale případ nedostane, protože otec nedal souhlas s trestním stíháním svého syna.

Trestní oznámení na svou manželku podal i muž z Dubí, na policisty se minulý týden obrátil s tím, že mu žena, se kterou se chce rozvést, vzala jeho auto, čímž se měla dopustit krádeže a neoprávněného užívání cizí věci. Vzhledem ke skutečnosti, že vozidlo je ve společném vlastnictví manželů, se ale žena žádného protiprávního jednání nedopustila a případ byl odložen.

Policisté v teplickém okrese ale prověřují i další případy, kde v pozici obětí a podezřelých figurují blízké osoby. Koncem srpna přijali kolegové z Trnovan oznámení ženy, která tvrdila, že se do bytu jejího přítele vloupal neznámý pachatel, který mu odcizil 25 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody, nakonec se ale ukázalo, že krádež peněz neměl na svědomí nikdo cizí, nýbrž sama oznamovatelka. U výslechu se přiznala, že peníze svému příteli ukradla ona, aby uhradila dluh z minulosti, a vloupání do bytu pouze fingovala. I tento případ ale bude odložen, protože muž jí velkoryse odpustil a nedal souhlas s jejím trestním stíháním.

I další oznámení podané tento týden na obvodní oddělení v Bílině se týká krádeže mezi příbuznými. Na policisty se obrátila žena, které z bytu zmizel notebook v hodnotě přes pět tisíc korun, už při prvotní výpovědi vyslovila podezření, že ho ukradl její 18letý syn. To se prověřováním potvrdilo, mladík se přiznal, že počítač z bytu matky odnesl a dal ho do zastavárny, získanou finanční hotovost pak utratil. Notebook se policistům podařilo zajistit a vrátit poškozené, povedenému synovi sdělili podezření z přečinu krádeže, pokud případ skončí u soudu, hrozí mu za okradení matky až dvouleté vězení.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.