20. 06. 2018

Do Teplic přijede Nadační fond GRÁCIE v čele s patronkou Olgou Lounovou

TEPLICE – V neděli 27. srpna od 13 hod se v obchodním centru Olympia Teplice koná velmi krásná a zajímavá akce „Vlasy pomáhají“. Pokud patříte k těm, kteří chtějí pomoci, nebo naopak k těm, kteří pomoc potřebují, určitě neváhejte a přijďte na akci.

Mimo pomoc, o kterou jde primárně, se také pobavíte například v dětské kreativní dílně, kde budou děti vyrábět vlasaté loutky a rozhodně si užijete vystoupení Olgy Lounové, která v rámci akce zazpívá.

Přímo na pasáži centra bude k dispozici mobilní kadeřnické studio, které budou obsluhovat tři kadeřnice přímo z Teplic. Tyto dámy se také rozhodly pomáhat a zapojily se do projektu “Vlasy pomáhají”. Každý dárce odejde se střihem podle přání.

Přemýšlíte, že darujete své vlasy? Pokud máte délku, kde si můžete vybrat, jak pomoci, tak zhruba nastíníme použití. Když darujete 25 cm dlouhé vlasy, jejich hodnota je pouze symbolická a poslouží maximálně k výrobě příčesku k šátku. Naopak vlasy nad 40 cm již poslouží na výrobu části paruky a vlasy nad 50 cm již pokryjí i polovinu paruky. Pokud se tedy rozhodujete, jakou délku, tak každý cm hraje rozdíl od symbolické pomoci po skutečně hmatatelnou, která dělá rozdíl.

Olgu není třeba dlouze představovat… je to žena, která se ničeho nebojí a v životě přijímá výzvy, které se jí zdají v tom nejlepším slova smyslu dobré a prospěšné. Mezi nejvíce známé aktivity patří samozřejmě zpěv, herectví, závodění rallye, moderování a nyní své srdce Olga věnuje také charitě.

Nadační fond Grácie je tak trošku ještě miminkem. Narodil se v únoru letošního roku, kdy čtyři ženy spojily své síly a začaly pomáhat potřebným ženám a dětem v tíživé životní situaci. Jedná se o pacienty/ky, které vlivem léčby, přišly o své vlasy.

12 letá holčička, které Nadační fond GRÁCIE pomáhá

Nejčastější jsou to ženy a děti s onkologickým onemocněním, které prodělávají, nebo mají za sebou chemoterapii, nebo také pacientky s alopecií, což je vzácná kožní nemoc, při které pacient přichází o své vlasy. U pacientek s alopecií je opravdu důležité, aby byla paruka z pravých vlasů a kvalitní. Paruka je využívána dlouhodobě, ne přechodně. Paruky, které jsou vyrobeny ze syntetických materiálů mají velmi malou životnost, ošetřování je komplikované a paruky tak rychle ztrácí pěkný a přirozený vzhled.

Málokdo ví, jak finančně náročné je pořízení paruky z pravých vlasů. Cena se pohybuje od 10.000 – 50.000 korun. Je logické, že v době, kdy se pacienti léčí, jsou v pracovní neschopnosti a finanční možnosti jsou tak velmi omezené. Některé z pojišťoven poskytují drobné dotace, finance ale opravdu nestačí na nákup kvalitní paruky, se kterou může žena bez problémů fungovat.

Jak chce Nadační fond GRÁCIE pomáhat a čím se liší od ostatních podobných organizací?

Pomoc je velmi transparentní, na rozdíl od ostatních organizací, kdy není dohledatelné, jak  a kde vlasy končí. Všichni dárci, kteří se rozhodnou darovat své vlasy získají darovací smlouvu, která obsahuje údaje o darovaných vlasech a také registrační kód, podle kterého bude dohledatelné, jak se s konkrétními vlasy naložilo. Vlasy jsou tříděny podle délky a barevného odstínu. Ty nejkvalitnější vlasy mohou jít do dražby, výtěžek použije nadační fond například na úhradu vlásenkářky.

Nadační fond GRÁCIE nezůstává pouze u pomoci s poskytnutím paruky pro dlouhodobé využití, nemocným ženám zajistí také kosmetickou pomoc – permanentní obočí, pořádá kurzy vázání šátků a poradnu pro pacientky, které se chystají na chemoterapii.

Tým Nadačního fondu GRÁCIE

Pokud se někdo rozhodne pomáhat, může tak učinit několika způsoby

  • Darováním vlasů
  • Finančním příspěvkem na účet Nadačního fondu GRÁCIE
  • Partnerství v projektu (kadeřnice a kosmetická studia)
  • Rozšířením informace o Nadačním fondu GRÁCIE

Co nyní nejvíce nadační fond potřebuje je vlásenkářka, která bude zpracovávat vlasy a vyrábět paruky pro čekatelky.  Zájemkyně mohou kontaktovat Nadační fond GRÁCIE pomocí e-mailu, telefonicky, nebo přes Facebook.

Všechny potřebné informace se dozvíte na webu www.nfgracie.cz

Foto: Archiv Nadačního fondu GRÁCIE

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.