18. 07. 2019

Světlo od samotného Lucifera!

BYDLENÍ – Pod španělskou značkou se zvláštním názvem Luzifer Spain putují do celého světa originální designerské svítidla krásných organických tvarů.

Se společností spolupracují známí designeři jako například Burkhard Dämmer, J. M. Garrido, Mariví Calvo, Miguel Herranz, Oskar Cerezo, Ray Power a další dva designeři z Banf Design. Společným rysem jsou do všech možných směrů poohýbané dýhy, překližky a podobné pružné materiály včetně tenké ocely. Lehký materiál umožňuje dizajnovat svítidla přímo obdivuhodných rozměrů.

dizajnerske-svietidla-designove-lampy-moderne-Lzf-escape-s-seriesSvítidlo ESCAPE, 420,00

Přírodní materiály a krásné designérské formy povyšují tyto lampy na dominanty interiéru a zároveň do chladných moderních prostor přináší pocit tepla a útulnosti, i pokud nesvítí. Při výběru každého výrobku si můžete vybrat z několik barevných variant.

K obrázku níže:

ANFORA je smyslné svítidlo z dílny LZF. Designér Miguel Herranz v ní představil svůj cit pro organické tvary a struktury. Svým třídimenzionálním vrstvením evokuje dojem nekonečnosti. Je dostupná ve třech variantách – jako závěsné, stojanové nebo jako stolní svítidlo v osmi barvách. Závěsné zpracování se dále vyrábí v třech různých velikostech pro naplnění požadavků prostorů.

designove-dizajnove-lampy-anf_p_contract_021

Luzifer Spain /LZF/ začal v roce 1994 ručně vyrábět svoje dýhové lampy v malém studiu v historickém centrum Valencie a postupně se stal jednám ze světově nejúznávanějších výrobců osvětlení. V současnosti začal dokonce vydávat magazín o životním stylu.

K obrázku níže:

MINI MIKADO je dalším originálním kouskem z produkce španělské dílny LZF. Energická forma a nespoutaný tanec tenkých lamel dodávají svítidlu a s ním i celému interiéru nespoutanou dynamiku. Hra tónůvytváří nové tvary měnící se s úhlem pohledu. MINI MIKADO je nápadem Miguela Herranza a získalo cenu Good Design Chicago 2008 a Design Plus Frankfurt 2006.

designovy-dizajovy-luster-LZF-Mini-Mikado-Suspension_2Lampy MINIMIKADO, cena 984,00 €

01-lzf-link-wood-lamp-hotel-contract-h

LINK patří nesporně k vrcholům španělské dílny LZF. Všechny svítidla z těchto řad jsou dílem irského designéra Raya Powera. Skládání jednotlivých listů, elegantně oblé tvary a dokonalá kresba dřeva dělá z tohoto svítidla skutečný interiérový šperk. Dostupné jsou dvě varianty s průměrem 69 cm a výškou 48 cm nebo menší LINK SP s průměrem 42 cm a výškou 24 cm. Dalšími verzemi z této série jsou LINK SM a velká verze CHAIN pro interiéry s vyššími stropy. Svítidla z řady LINK získali prestižní ocenění Good Design Chicago 2008 a Design Plus Material Vision Frankfurt 2007. Všechny produkty z linie LINK jsou dostupné v osmi barevných proveděních.

LZF-01-LK-SP-26_1024x1024Svítidlo LINK, cena většího 780,00 €, menšího 456,00 €

lzf-anfora-wood-table-lamp-americas-cup

LZF-Cuad-Medium-Suspension-Lamp_3

dizajnove-designove-lampy-lzf-lamps-raindrop-lamp-4

Zdroj: Eva Stalder

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.