21. 11. 2018

Setkání předčasně narozených dětí v Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM – Lékaři a zdravotní sestry Novorozeneckého oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem uspořádali v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá každoročně na 17. listopadu, podzimní setkání „Ústeckých minidětí“.

Akce byla určena nedonošeným dětem a jejich blízkým a konala se ve čtvrtek 16. listopadu 2017 v Muzeu města Ústí nad Labem.

Všechny přítomné v úvodu přivítal lékař Novorozeneckého oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Petr Janec, MHA. „V Ústeckém kraji se oproti ostatním částem České republiky rodí nejvíce nezralých novorozenců. Celorepublikový průměr je okolo devíti procent, u nás v Ústeckém kraji je to přes jedenáct procent. Ročně je v našem perinatologickém centru pečováno v průměru o sto dětí s porodní hmotností nižší než patnáct set gramů. Díky pokrokům v medicíně se nám daří kvalitněji pečovat o předčasně narozené děti a výsledky naší péče jsou srovnatelné s ostatními centry v České republice,“ uvedl MUDr. Petr Janec, MHA.

MUDr. Ing. Martin Pánek, který pravidelně setkání „Ústeckých minidětí“ organizuje, doplnil, že ústecké novorozenecké oddělení je jedním z 12 perinatologických center v České republice, které poskytuje péči všem patologickým novorozencům narozeným od 24. týdne těhotenství. „Od začátku letošního roku do konce měsíce září jsme na našem oddělení pečovali o 229 předčasně narozených novorozenců. Z toho 29 dětí vážilo méně než jeden kilogram,“ dodal MUDr. Ing. Martin Pánek.

Křest kalendáře ústeckých minidětí s hráči amerického fotbalu SC BLADES

„Všechna  setkání předčasně narozených dětí doprovázených svými rodiči, lékaři a sestřičkami našeho novorozeneckého oddělení jsou plná radosti, štěstí a silných emocí. Nejinak tomu bylo i dnes a  já jsem mohl být velmi hrdý na práci všech zaměstnanců novorozeneckého oddělení naší nemocnice, které se právem řadí mezi ta nejlepší v České republice,“ uvedl ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne.

Zámeček Větruše nasvícen v purpurové barvě

V rámci setkání „Ústeckých minidětí“ se křtil charitativní kalendář ústeckých minidětí s hráči amerického fotbalu SC BLADES. Děti si na několika stanovištích vyzkoušely své dovednosti, rodiče si vyslechli přednášky z úst zdravotníků. Zábavné odpoledne zakončilo hromadné vypouštění balónků v purpurové barvě, které je symbolem Světového dne předčasně narozených dětí.

V pátek 17. listopadu 2017, stejně jako v minulém roce, v čase mezi 17:00 a 22:00 hodinou se purpurově rozzářila ústecká dominanta – výletní zámeček Větruše. Záštitu ústeckému Světovému dni předčasně narozených dětí udělila primátorka města Ústí nad Labem Ing. Věra Nechybová.

Zdroj: Krajská zdravotní

Komentáře nejsou povoleny

 

Sledujte nás na sociálních sítích.