20. 06. 2018

Řidič se zákazem řízení ujížděl policistům

TEPLICE – Ve vazební věznici skončil 31letý muž, který opakovaně porušoval trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, který mu byl v minulosti uložen soudem.

Podezřelého se v jeho osobním vozidle snažili o víkendu zastavit policisté z oddělení hlídkové služby, řidič ale na jejich výzvy nereagoval a začal hlídce ujíždět. Z Trnovan projel velkou rychlostí Teplicemi a pokračoval do Dubí, odkud pronásledování pokračovalo do Košťan a poté do Oldřichova.

Tam sjel řidič ze silnice do lesa, kam už se za ním policisté se služebním autem nedostali. Do pronásledování se zapojili i kolegové z Dubí, kteří podezřelého zadrželi, když vyšel pěšky z lesa, duchcovští policisté, kteří mají služební auto vhodné i do terénu, pak našli jeho vůz s proraženou olejovou vanou v lesním porostu. V minulosti devětkrát odsouzený recidivista, který už byl v letošním roce čtyřikrát přistižen za volantem, si vyslechl podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ve lhůtě 48 hodin byl eskortován před soudce, který ho poslal do vazby. V případě odsouzení ho může poslat až na dva roky zpátky za mříže.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.