14. 07. 2020

Recenze knihy: Pýcha a předsudek

ZAJÍMAVOSTI – Četli jste Pýchu a předsudek? Patří mezi klasickou literaturu, která byla mnohokrát zfilmována, ať už jako film nebo jako seriál.

Elizabeth Bennetová pochází z pěti sourozenců, má samé sestry, a sama už je ve věku na vdávání. Její matka si za životní cíl stanovila všechny své dcery dobře provdat a jelikož do města dorazil zámožný mladý pan Bingley, vydají se na ples ho “ulovit”. Mezitím se seznámí s Bingleyho dobrým přítelem, panem Darcym, který je uzavřený, málo společenský a podle názoru Lizzie i arogantní. Nicméně mladý Bingley se zamiluje do krásné Jane, nejstarší dcery Bennetové, a všichni mají za to, že už je ruka v rukávě. Ale jednoho dne pan Bingely z ničeho nic odjede zpět do Londýna, bez jediného slůvka rozloučení. Jane je zdrcena, ale Lizzie naprosto rozhořčená nad jeho drzostí. Sama si nemůže pomoct a stále myslí na pana Darcyho. Když se dozví, že to byl on, kdo panu Bingleymu rozmluvil sňatek s Jane, její nenávist k němu jen vzroste…

Recenze knihy od naší blogerky: “Ještě než jsem si přečetla knížku Pýcha a předsudek, tak jsem viděla film. Režie se ujal oceňovaný Joe Wright, který má ve svém repertoáru dramata jako Pokání a Anna Karenina. V hlavních rolích se tu představuje Keira Knightley jako Elizabeth Bennet a pana Darcyho hraje Matthew MacFadyen..” číst pokračování.

Zdroj: Dominika Tlapáková – Ostře sledované knihy

Foto: obálka knihy – www.bux.cz

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.