20. 06. 2018

Putovní výstava Krajské zdravotní odstartovala v Ústí nad Labem

ÚSTECKÝ KRAJ – Výstavu k desetiletí Krajské zdravotní, a. s., uvidí návštěvníci postupně ve všech pěti nemocnicích, které společnost spravuje. Slavnostně byla zahájena v pondělí 11. září 2017 na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem, za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, náměstka hejtmana RSDr. Stanislava Rybáka a zástupců vedení Krajské zdravotní, a. s. Výstava se na 20 panelech zaměřuje na významné momenty z desetileté historie Krajské zdravotní, a. s., která je v současnosti největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice.

„Protože jsme na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje, rád bych poděkoval panu hejtmanovi za to, že Krajská zdravotní je v tuto chvíli v takové kondici i díky tomu, že Ústecký kraj se o ni velmi dobře stará. Myslím si, že investice v řádech miliard korun, které v Krajské zdravotní probíhaly v posledních letech, jsou toho důkazem,“ zdůraznil Mgr. Radek Scherfer, místopředseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Deset let je už doba, kdy může člověk bilancovat a hodnotit. Myslím si, že zdravotní péče v našem kraji šla od té doby úrovní hodně nahoru, zvlášť Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, která je braná jako krajská nemocnice, poskytuje pacientům nadstandardní podmínky,“ řekl v proslovu hejtman Oldřich Bubeníček.

Krajská zdravotní, a. s., vznikla 1. září 2007 transformací pěti nemocnic do jednoho celku. O vytvoření této zastřešující společnosti rozhodlo Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Transformace přinesla významnou změnu zabezpečení zdravotní péče v Ústeckém kraji. Ústecký kraj je jediným akcionářem Krajské zdravotní, a. s. Ve věcech jediného akcionáře rozhoduje v působnosti valné hromady společnosti Rada Ústeckého kraje.

Pět nemocnic, spadajících v době před transformací coby samostatné subjekty pod kompetenci Ústeckého kraje, se z příspěvkových organizací stalo odštěpnými závody Krajské zdravotní, a. s. Konkrétně se jedná o Nemocnici Děčín, Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Nemocnici Teplice, Nemocnici Most a Nemocnici Chomutov. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní, a. s., páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj.

Putovní výstava k deseti letům Krajské zdravotní, a. s.:

18. 9. až 24. 9. Nemocnice Děčín, o. z. – budova „C“, prostor u pokladen – vernisáž 18. 9. – 12:30 hodin

25. 9. až 1. 10. Nemocnice Chomutov, o. z. – budova „B“, chodba u dětského koutku –  vernisáž 25. 9. – 13:00 hodin

2. 10. až 8. 10. Nemocnice Teplice, o. z. – budova „A“ vstupní vestibul Polikliniky – vernisáž 2. 10. – 13:00 hodin

9. 10. až 15. 10. Nemocnice Most, o. z. – budova „B“ chodba za modrým salónkem – vernisáž 9. 10. – 13:00 hodin

16. 10. až 2018.  Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. –budova „B“, Atrium – vernisáž 16. 10. – 14:00 hodin.

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.