17. 06. 2019

POZVÁNKA: Památník Terezín bude hostit evropské setkání Mezinárodní koalice míst svědomí

TEREZÍN – Památník Terezín hostí ve dnech 17. – 19. listopadu 2017 evropské setkání Mezinárodní koalice míst svědomí. Setkání se koná v budově bývalých Magdeburských kasáren v Tyršově ulici 207 v Terezíně.

Mezinárodní koalice muzeí svědomí „The International Coalition of Sites of Conscience“ sdružuje více než 200 organizací z 55 zemí celého světa a umožňuje jejich vzájemnou spolupráci a výměnu zkušeností. Památník Terezín je bezmála 15 let členem tohoto sdružení spolu s muzei, paměťovými institucemi a dalšími organizacemi, věnujícími se například památce obětem holocaustu, diktátorských režimů či obecně dodržování lidských práv. V České republice jsme členy této koalice spolu s Muzeem romské kultury v Brně a nově také s organizací Gulag.cz. Webové stránky ICSC najdete ZDE:

Účastníci setkání si během svého pobytu v ČR prohlédnou Památník Terezín, seznámí se s jeho vzdělávacími aktivitami; některé z nich jsou či v minulosti byly tímto sdružením financovány. V Praze pak navštíví Ústav pro studium totalitních režimů a Archiv bezpečnostních složek. Setkání bude platformou pro diskuzi a přímý zážitek toho, jak se „Místa svědomí“ snaží zapojovat mládež do práce s náročnými tématy a jak u ní podporují empatii a občanskou angažovanost.

Účastníci se seznámí s příklady strategií, prostředků a nástrojů, které „Místa svědomí“ vyvinuly v oblasti spolupráce s mládeží. Chybět nebude ani prostor pro diskuzi o probíhajících výzvách v této oblasti.

Zdroj: Mgr. Tomáš Rieger/vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu Památník Terezín

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.