20. 06. 2018

Pozvánka: Koncert vážné hudby věnovaný Mahlerovi

TEREZÍN – Koncem srpna startuje v Praze a v Terezíně kulturní akce s názvem Hudební festival Gustav Mahler a Terezínští skladatelé 2017 – 2025. Organizátoři této nevšední kulturní akce si přejí, aby duchovní bohatství tkvělo v myšlence věčné naděje. Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje.

„Věřím, že záštita hejtmana Ústeckého kraje významnou měrou přispěje ke zvýšení povědomí o této události a o jejím kulturním a duchovním přínosu pro širokou veřejnost”, přeje si organizátor akce Jiří Polák z Nadačního fondu Věčná naděje.

Pilotní ročník začne 23. srpna od 18 hodin v terezínském kulturním domě koncertem Pražského komorního orchestru. Zazní tvorba od nedoceněných terezínských autorů Viktora Ullmanna, Gideona Kleina, Hanse Krásy či Pavla Haase (při čekání na deportaci do vyhlazovacího koncentračního tábora všichni ještě tvořili hudbu). Dále festival pokračuje 24. srpna od 18 hodin v Magdeburských kasárnách koncertem Graffova kvarteta.

Základ pětidenního festivalu, který se z Terezína přesune po dvou dnech do Prahy, bude tvořit tvorba Gustava Mahlera, největšího „českého“ hudebního skladatele vedle Antonína Dvořáka. Patří k hudebním géniům historie nejenom v oblasti skladby, ale také v oblasti interpretační. Byl šéfdirigentem orchestrů od Budapešti přes Prahu, Vídeň až po New York.

Zdroj: KÚÚK/Foto: Ilustrační

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.