26. 04. 2019

POZVÁNKA: Drátenická dílna v jízdárně teplického zámku

POZVÁNKA – Dovolujeme si Vás pozvat na drátenickou dílnu, vedenou cechmistrovou paní RNDr. Hanou Maříkovou z Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Praha. Drátenická dílna je určena  pro malé i velké kutily,kteří se chtějí něco nového přiučit.

kdy a kde?  neděle 19. 8. 2018 ve 14:00 v jízdárně teplického zámku

Naučíte se základy drátenického řemesla, seznámíme se s různými druhy drátů, technik i výpletů a zhotovíme si drobný šperk, ozdobné zapichovátko s korálky a odrátujeme si kamínek jako těžítko. Sebou je možno přinést cokoliv, s čím by účastníci chtěli poradit, různé druhy drátů a další nezbytnou pomůckou jsou malé kleštičky – štípací nebo s plochými čelistmi. Základní materiál i pomůcky budou k dispozici na místě.

Dílna je doprovodným programem výstavy NOMÁDI EVROPY / Příběh slovenských dráteníků / pořádané v teplickém muzeu ve spolupráci s povážským muzeem v Žilině, to znamená, že budete tvořit v prostoru, plném inspirace.

Výstava NOMÁDI EVROPY – příběh slovenských dráteníků

Více jak 200 kusů obdivuhodných uměleckých exponátů současných slovenských drátenických mistrů  poskytuje naprosto nový pohled na jedno pozapomenuté

vandrovní řemeslo. Současné, trojrozměrné exponáty z drátu sklízí nekonečný obdiv všech návštěvníků a jsou inspirací pro mnohé kutily a šperkaře.

Pokud se chcete vsadit, zda lze z drátů vytvořit parník, dámské šaty, boty, letadlo, krokodýla, lokomotivu nebo modely nejrůznějších druhů ptáků, mořských živočichů

nebo hmyzu, tak to udělejte, protože právě to, na výstavě uvidíte. Nezbývá než dodat, že dílna i výstava čeká jen na Vaši návštěvu.

 

Komentáře nejsou povoleny

Sledujte nás na sociálních sítích.