25. 01. 2020

Pátrání po ženách, které vyhrožovaly sebevraždou

ÚSTÍ NAD LABEM – Hned dvakrát v tomto týdnu nasazovali ústečtí policisté síly a prostředky na pátrání po lidech, kteří měli být v ohrožení života.

V jednom případě však pátraly hlídky po ženě, která měla údajně vyhrožovat sebevraždou, úplně zbytečně. V úterý po poledni oznámil na tísňovou linku 30letý muž, že se pohádali s přítelkyní a ona mu řekla, že skočí pod vlak i s její malou dcerou. Policisté ženu během krátké chvíle vypátrali, byla v pořádku a potvrdila pouze to, že se s oznamovatelem poškorpili, ale protože byl opilý, odešla z bytu, protože s alkoholem ovlivněným člověkem nemá cenu nic řešit, o žádné sebevraždě s ním vůbec nemluvila.

Nakonec se tedy ukázalo, že žena vůbec nebyla v nebezpečí. Muž, který měl v dechu přes 1,2 promile alkoholu, při osobní návštěvě policistů ani neuměl své chování rozumně vysvětlit. Nesmyslně argumentoval tvrzením, že měl obavu, aby od něj přítelkyně neodešla, proto si vymyslel vyhrožování sebevraždou.

Smyšlené oznámení a zneužití tísňové linky bude mít pro muže ještě dohru. Policisté případ oznámili k projednání ve správním řízení na příslušný úřad s podezřením na porušení zákona o elektronických komunikacích, za příslušný přestupek zákon umožňuje uložení až dvousettisícové pokuty.

Hlídky pátraly v terénu po pohřešované osobě i včera večer, když se na tísňovou linku obrátil muž, jehož žena po předchozí hádce odešla z domova a po hodině mu napsala zprávu, že už se nevrátí a něco si udělá. Vzhledem k tomu, že muž hlídce sdělil, že manželka již v minulosti vyhrožovala, že skočí pod vlak, ale z domu odešla poprvé, nechali policisté zastavit vlakovou dopravu mezi Ústím a Neštěmicemi a procházeli kolejiště v blízkosti bydliště pohřešované.

Omezení dopravy trvalo jen asi deset minut, potom muž opětovně kontaktoval policisty, že mu volala kamarádka hledané ženy, že je u ní doma. Policisté informaci ověřili a ženu skutečně našli v jiném poschodí v domě, kde bydlí, pátrání pak bylo odvoláno

Lidé by si měli uvědomit, že pokud bezmyšlenkovitě, ať už z jakéhokoliv důvodu, vyhrožují sebevraždou a tuto informaci se dozví policie, ihned se přijímají rozsáhlá opatření k záchraně lidského života. Pátrací akce jsou nejen nákladné, ale také personálně náročné a policisté, kteří mnohdy zbytečně pátrají po lidech, kteří své výhrůžky ani nemyslí vážně, pak mohou chybět na místech, kde je jich skutečně potřeba.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.