22. 05. 2019

Do oprav silnic v kraji jde více než miliarda korun ročně

ÚSTECKÝ KRAJ – Na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic, správy Chomutov zazněly informace o uplynulé stavební sezóně na krajských silnicích a plánech do následujícího roku.

Jen samotný kraj vložil do oprav silnic ve svém majetku více než miliardu korun.

„Za posledních šest let se daří každoročně dávat do silnic poměrně velké objemy peněz. Jedná se o krajské peníze a také o 300 milionů od státu prostřednictvím SFDI. Díky tomu došlo i na opravu silnic III. třídy, které byly dlouhodobě tak trochu na okraji. Také se dlouhodobě a systematicky věnujeme diagnostice mostů a řešíme havarijní stavy,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ředitel krajské Správy a údržby silnic Libor Tačner zmínil, že realizovali souvislé plošné opravy v hodnotě 620 milionů korun, za 95 milionů byly opraveny menší mosty a další stavební úpravy, jako jsou sanace svahů, úpravy propustků ad., stály 140 milionů korun.

ŘSD informovalo o přípravě úseků výstavby dálnice D7, z nichž dva, obchvat Panenského Týnce a Loun, by měly začít v příštím roce. Hovořilo se také o zvýšení rychlosti na I/13 z 90 na 110 km/h.

Za Ústecký kraj se tiskové konference zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, náměstek Komínek, ředitel Tačner a vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk. ŘSD zastupovali Martin Vidimský, ředitel Správy Chomutov, ředitel úseku výstavby ŘSD ČR Radek Mátl, vedoucí úseku výstavby Marek Sotona, vedoucí provozního úseku Vít Plechatý a koordinátor D7 Václav Marvan.

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.