19. 06. 2018

Naučná ekologická stezka v ústecké ZOO

ÚSTÍ NAD LABEM – O tom, jak správně třídit odpady se již brzy poučí návštěvníci zoologické zahrady. Zástupci společnosti EKO-KOM jednali s vedením zoo o umístění naučné ekologické stezky.

Podle prvních představ by součástí stezky mělo být přibližně osm až deset zastavení, kde by malí i velcí návštěvníci získali informace o významu třídění odpadů, jejich recyklaci a dalším zpracování. Ale i o tom, jaké negativní dopady může být nekontrolované hromadění odpadů pro přírodu.

Stezku by využívali nejen individuální návštěvníci a rodiny s dětmi, ale také školní třídy. Žáci by na ní mohli například vyplňovat pracovní listy v rámci ekologické výchovy. Stezka ba se tak stala součástí vzdělávacích programů zoo.

Součástí jednání byla i procházka po zoo s cílem vytipovat vhodná místa pro umístění jednotlivých zastavení stezky tak, aby navazovala na zoologické expozice i na současná stanoviště nádob na tříděný odpad, jehož sběru věnují v zoo velkou pozornost.

Projekt, který firma realizovala již v několika zoologických zahradách, by měl být hotov v podzimních měsících letošního roku. EKO-KOM ho bude financovat ze svých prostředků.

Zdroj/Foto: Město Ústí nad Labem

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.