01. 06. 2020

Miminka hospitalizovaná v teplické nemocnici ohlídají nové monitory dechu

TEPLICE – Novorozenecká stanice Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Teplice získala v úterý 15. května 2018 dvacet nových monitorů dechu v hodnotě 40 tisíc Kč od Nadace Křižovatka.

Tento bezpečnostní systém pomáhá zdravotníkům zachraňovat miminka tím, že trvale detekuje pohyby dítěte, pokud se dechová akce zastaví, spouští se zvukový a optický signál.

MUDr. Jaroslav Procházka, primář Dětského a dorostového oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., uvedl, že monitory dechu pomáhají nejen v péči o novorozence, ale také o malé kojence. „Monitory využívají kromě zdravotníků stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu od nás domů,“ poděkoval primář.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ řekla při předání monitorů dechu Miloslava Stibůrková, regionální manažerka Nadace Křižovatka pro Čechy.

Zdroj: KZ

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.