23. 10. 2019

V mezinárodní konkurenci geodetické soutěže obsadili studenti z Duchcova čtvrté místo

DUCHCOV – Budova Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově hostila 14. ročník mezinárodní geodetické soutěže IG-5. Škola se stala základnou pro více než třicítku týmů z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska, které přijely soutěžit v orientačním běhu, při kterém plnily pět různých geodetických úkolů.

První den se uskutečnilo slavnostní zahájení soutěže ve Valdštejnském sále duchcovského zámku za účasti významných zástupců města Duchcov. Za zřizovatele, Ústecký kraj, přijela soutěžící pozdravit a podpořit Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Druhý den se konal samotný závod. Šestnáctikilometrovou trasu z Mostu do Duchcova týmy zvládly. K dispozici přitom měly jen GPS souřadnice a vlastní schopnosti. V hlavní kategorii soutěže se na 1. a 3. místě umístily týmy z Brna, druhý skončil tým z Prahy.

Studenti geodézie hostitelské školy skončili čtvrtí. Zajímavější pro ně byla kategorie hodnotící pouze přesnost geodetických úkonů a správnost výsledků. Oba týmy Gymnázia a SPŠ Duchcov obsadily po vítězném Brnu druhé a třetí místo.

Zdroj: ÚK

Komentáře nejsou povoleny

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.