27. 03. 2019

Již osmý sociální automobil získali v Teplicích

 

TEPLICE – Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti organizace SENIOR Teplice, z.s.

Slavnostní předání proběhlo ve čtvrtek 25. října 2018 za účasti sponzorů, zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb seniorům a při dalších aktivitách.

Zapsaný spolek, který pomáhá seniorům, obdržel svůj třetí vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Teplická organizace získala v celkovém pořadí již 752. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo obecně v Teplicích předáno už osmé vozidlo. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované či seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Hlavním posláním spolku Senior Teplice, z.s., kam ve čtvrtek dorazila nová osobní dodávka, je umožnit seniorům prožít aktivní, plnohodnotný a důstojný život. „Z nového automobilu máme velkou radost. Využijeme jej hlavně k zabezpečení péče o seniory v domácnostech a k dalším aktivitám, jako jsou například výlety do přírody nebo za kulturou. Chtěla bych poděkovat všem sponzorům, kteří se na financování vozu podíleli, moc si toho vážíme,“ uvedla Bc. Zuzana Lozinčáková, ředitelka organizace Senior Teplice.

Na financování vozu se podílelo asi 33 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

 

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

O společnosti Kompakt s.r.o.

Reklamní agentura zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Jejími jednateli jsou PaedDr. Miroslav Káninský a Pavel Bažant.

Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Celorepubliková působnost společnosti je zajišťována prostřednictvím sítě obchodních zástupců, kterých je aktuálně osmdesát.

Firma má celkem 21 stálých zaměstnanců a její roční obrat činí 80 milionů korun.

Komentáře nejsou povoleny


 

Sledujte nás na sociálních sítích.