25. 01. 2020

Den za obnovu lesa se konal i v Ústeckém kraji, vysadili 18 tisíc stromů

ÚSTECKÝ KRAJ – Den za obnovu lesa – tak se jmenovala akce Lesů ČR, která v sobotu proběhla ve všech regionech naší republiky. Dobrovolníci při ní po celém Česku pomáhali s obnovou lesů poničených kůrovcem a seznamovali se s budoucí podobou lesů, které mají mít jiný charakter a druhovou skladbu než současné porosty.

Sázelo se také v Ústeckém kraji, a to v Lovečkovicích. Mezi stovkami dobrovolníků i významných hostů nechyběl hejtman Oldřich Bubeníček.

Hejtman Bubeníček s rodinou vyzkoušel sázení buků. „Osobně jsem se přesvědčil, jak namáhavá je práce v lese. O to víc si musíme vážit lidí, kteří se starají o stromy, které třeba v plné kráse potěší až další generace,“ řekl při akci hejtman Bubeníček.

Akce přilákala více než 1700 lidí, především rodiny s dětmi, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Kromě sázení si mohli vyzkoušet i měření výšky stromů laserem, měření objemu vytěženého dřeva, zapojili se do úklidu klestí, prohlédli si lesnické mapy. Pro děti byly připraveny stánky se zajímavostmi o stromech, lese a myslivosti.

Sázení stromků v Ústeckém kraji se zúčastnil také starosta Litoměřic a senátor Ladislav Chlupáč, ředitel HSZ ÚK Roman Vyskočil, starosta Lovečkovic Radek Černý a běžkyně na lyžích Květa Jeriová-Pecková, hokejisté Jiří Šlégr, Josef Beránek a Martin Škoula. Na všechny dobrovolníky dohlíželo 70 lesníků včetně krajského ředitele Lesů ČR Pavla Ruse.

Vysázelo se 18 tisíc sazenic jedle, buku, dubu a lípy. V celé České republice přilákala akce 31 tisíc lidí.

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.