19. 06. 2018

BÍLINA: Kasárna čeká v brzké době demolice, pak přeměna na logistický areál

BÍLINA – Při mimořádném zasedání schválili zastupitelé znění kupní smlouvy mezi městem Bílina a společností JTH Idea, a. s. Předmětem smlouvy byl areál bývalých kasáren. Nyní tedy již nic nebrání tomu, aby byly staré budovy zdemolovány a na místě vyrostl nový logistický areál pro skladování zboží.

Během několika týdnů začnou v areálu demoliční práce. “Jakmile bude pozemek převeden na společnost JTH Idea, začne běžet tříměsíční lhůta, během které musí dojít k demolici budov,” uvedl za společnost Karel Schön.

Výstavba bude trvat zhruba následující tři roky, společnost počítá s investicí v řádech desítek milionů korun.

Areál se město rozhodlo prodat letos v únoru. Budovy byly z části pronajímané, hlavní budova však byla dlouhodobě nevyužívaná. “Chtěli jsme, aby tam v souladu s územním plánem vznikla plocha smíšeně-průmyslová, která by přinesla i nová pracovní místa. To záměr společnosti JTH Idea na vybudování logistického areálu splňuje,” uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová. Nabídka druhého zájemce o odkoupení areálu nebyla posuzována, protože společnost Speciální stavby Most nesplňovala zásadní podmínku, kterou je soulad záměru s územním plánem města.

Se společností JTH Idea má město dobré zkušenosti z předchozích investic. Například dokázala dostavět lávku přes silnici číslo 13, což jiné společnosti v té době nebyly schopné.

Areál společnost odkoupila za 3,65 milionů korun. Opozice tuto částku kritizovala jako podhodnocenou, cena však vychází ze znaleckých posudků, které si město nechalo před prodejem vypracovat a byla rovněž uvedena i v záměru prodeje, které zastupitelstvo města odsouhlasilo.

Komentáře nejsou povoleny

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích.