23. 10. 2018

AKTUALIZUJEME: Litvínovskou chemičkou ráno otřásla mohutná exploze s následným požárem

Záluží – Krátce po 4.25 hodině ranní dnes otřásl litvínovskou chemičkou výbuch a následoval požár doprovázený ohlušujícím rámusem. Obrovská rána probudila před pátou ráno obyvatele Litvínova i sousdeního Oseka. Na místo se okamžitě sjely složky IZS a policisté okolí chemičky v Záluží uzavřeli. Podle prvotních zjištění redakce došlo k výbuchu vodíku na mazutu!

Zastaven byl tak i provoz na hlavním silničním tahu z Litvínova na Most a nejezdily ani tramvaje. Policisté navíc uzavřeli všechny příjezdové cesty v okolí chemičky a nepouštěli ani pracovníky, kteří jeli střídat noční směnu.

Podle očitých svědků byl v okolí chemických závodů cítit nepříjemný zápach. Krátce po 5.30 hodině byla komunikace opět průjezdná a rozjely se i tramvaje. Hasiči ale stále ještě uvnitř chemičky zasahují.

Nemáme zjištěno, že by někdo z pracovníků chemičky byl při mimořádné události zraněn. Zjišťujeme podrobnosti k rannímu výbuchu a následnému požáru.

Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan k události uvedl, že  podniková jednotka HZSP Unipetrol vyjela ve 4.33 hodin k výbuchu vodíku a následnému požáru na technologii podniku Unipetrol v Záluží u Mostu. Požár byl lokalizován v 7:42 hodin. Jednotka provedla měření termokamerou a detektorem uhlovodíků. Nikdo nebyl zraněn.

INFORMACE LITVÍNOVSKÉ RADNICE NA SVÉM WEBU:

Informace UNIPETROL RPA, s.r.o. – rafinérie – 12. 12. 2017 – 06:27 h
Původce – výrobna: o.z Rafinerie
Místo události: 1340,2331 – flérový systém
Zařízení: 1340,2331 – flérový systém

Popis události: Flérování HC plynů s obsahem sulfanu.

Příčina události: Výbuch a následný požár na jednotce POX. Následné odstavování jednotek: 1320 – ŠJ, 3611 – KO 11, 3620 – KO 5/6, 3420 – AVD, 4313 – claus III, 2320 – RCTT,
Doba trvání události: Neznámá

 

Autor: Honza Vraný
a Tonda Musil

 

Komentáře nejsou povoleny

 

Sledujte nás na sociálních sítích.