18. 07. 2019

14 vlastnoručně vyrobených záhlaví pro vaší postel

BYDLENÍ – Kdysi mívaly postele solidní masivní čela, obvykle na obou stranách postele. Dnešní trh nabízí často jednoduché rámy postelí, do kterých si sami můžete vybrat typ roštu i matrace. Jak vyřešit opěrku pro hlavu, aby nezašpinila stěnu za postelí? Možností je několik..

Staré zábradlí, dvěře, okenice..

Vyrobte si záhlaví postele sami! Jestliže máte to štěstí, že jste majitelem starých dvěří, okenic, zábradlí nebo jakéhokoliv zajímavého starého stavebního prvku, máte vyhráno. Dřevo je jen třeba očistit a nanovo natřít nátěrem s imitací patiny neho ho prostě jen navoskovat.

celo-postele-z-okenic

Zahlavie-postele-DIY-8

Zahlavie-postele-DIY-13

Desky, bambusové tyče, proutí

Můžete použit i bambusové tyče, staré desky, proutí. Silné bambusové tyče spojte tenkým drátem a celou konstrukci přidělejte na stěnu. Co se vzhledu týče, můžete si vybrat, či dřevu ponecháte přirozený vzhled neho ho natřete barvou.

Zahlavie-postele-DIY-1

Zahlavie-postele-DIY-2

Zahlavie-postele-DIY-3

Zahlavie-postele-DIY-7

Polštáře, kožešiny, čalouněná čela

Zdi v našich klimatických podmínkách jsou v zimě často studené. Nic není tak příjemne, něž se po dobu studených zimních večerů můžete při čtení opřit o měkkou textílii, či kožešinu.

Zahlavie-postele-DIY-4

Zahlavie-postele-DIY-10

Zahlavie-postele-DIY-11

Zahlavie-postele-DIY-12

Zahlavie-postele-DIY-9

Jestli jste nároční, pokuste se o svůj vlastní originální panel. Inspirovat se můžete například lidovými ornamenty. Vyřezávání ornamentů do překližky nebo do OSB desky j etřeba raději svěřit odborníkům, kteří to dnes dělají laserem.

Zahlavie-postele-DIY-5

Zdroj: Eva Stalder

Komentáře nejsou povoleny

 

 

error

Sledujte nás na sociálních sítích.